• Amikor iszik, nem bírja abbahagyni? Elveszíti a kontrollt?
  • Többször próbálta már egyedül letenni az italt, próbált már „nem inni”?
  • Esetleg segítséget is kért, mégis kudarcba fulladt az alkoholtól való megszabadulása?
  • Megiszik néha egy-egy italt azért, hogy el tudjon lazulni, vagy éppen azért, mert mérges, ingerült vagy bánatos?
  • Hazudott valaha valakinek arról, hány italt ivott meg?
  • Összeveszett-e valaha valamelyik családtagjával saját alkoholfogyasztása miatt, vagy a pénz miatt, amit italra költött?

Ha nagyrészt ismerősek a fenti helyzetek, ha kérdések, kételyek merültek fel Önben, ha szeretne tájékozódni, olvasson tovább és ismerje meg különböző kezelési lehetőségeinket! Intézményünk alkoholbetegek és hozzátartozóik számára nyújt segítséget komplex módon.

Átmeneti ellátás (Bentlakásos program):

10+2 hetes rehabilitációs programunkba várjuk azokat a józanodni vágyó alkoholbetegeket az egész ország területéről, akik a személyiségfejlődésre is nyitottak. Intenzív terápiás programunk a Minnesota-modell alapjaira épül, amelyben a jelentkező az Anonim Alkoholisták (AA) önsegítő csoportjainak működését, filozófiáját is megismerheti, elsajátíthatja.

Szemléletünkben az alkoholizmus egy olyan krónikus és progresszív betegség, amelyből meggyógyulni nem lehet. Hisszük, hogy az önsegítő csoportokon való részvétellel, a program bensővé tételével és a felépülési munkával viszont kialakítható egy minőségi, józan élet. A program során a kliensek mindennap csoportos foglalkozásokon vesznek részt, melyeket intézményünk terápiás munkatársai, pszichológusai tartanak. A csoportok biztonságos és megtartó közegében lehetőségük nyílik betegségüket és működésüket jobban megérteni, érzéseikhez és önmagukhoz közeledni, társas kapcsolataikban kielégítőbben jelen lenni, és olyan eszközöket szerezni, melyek segítik józanságuk kialakításában és fenntartásában. A csoportokon kívül hetente egy egyéni konzultációs lehetőség biztosított, a kijelölt egyéni esetvezetővel. A bentlakók naponta járnak AA-gyűlésekre, a főváros különböző helyszíneire.

Mivel a függőség nemcsak a szenvedélybeteget, hanem a családtagokat, hozzátartozókat is érinti, ezért a pénteki családi csoporton, valamint a vasárnapi (online) hozzátartozói csoporton a hozzátartozók is részt vehetnek. Fontosnak tartjuk, hogy a hozzátartozóknak is legyen lehetősége a függőség természetet megérteni, és saját felépülési munkájukat megkezdeni.

Várjuk azok jelentkezését is, akik „kettős diagnózissal” rendelkeznek, azaz függőségük mellett egyéb pszichés zavarral is küzdenek. Rendszeres pszichiátriai kontroll biztosított.

Programunk térítési díj ellenében vehető igénybe, de ennek megállapítása jövedelemarányos.

A keddi napok felvételes napjaink, a felvételi interjúhoz szükséges előzetesen időpontot egyeztetni. Időpontért és további információkért keressen minket a központi telefonszámunkon: 06-1-258-68-78

Nappali (ambuláns) ellátás:

Nappali ellátásunk keretein belül egyéni konzultációkat vehetnek igénybe a különböző (kémiai és viselkedéses) függőséggel küzdők, valamint a szenvedélybetegek hozzátartozói is. A szolgáltatás térítésmentes.

Szenvedélybetegeknek: Az egyéni konzultációk során az intézmény egyik pszichológusának segítségével dolgozhat józanodásán, illetve egyéb életvezetési, pszichés problémáján. A folyamat elején a kliens és a szakember egyeztetik az együttműködés feltételeit, céljait, az ülések gyakoriságát és a kapcsolattartás módját. A közös munka feltétele az absztinenciára való motiváció, valamint a közösen meghatározott keretek tartása. Amennyiben úgy látjuk, hogy komplexebb ellátási formára van szüksége, azt jelezni fogjuk, és segítjük a további lehetőségek feltérképezésében.

Hozzátartozóknak: Valljuk, hogy a szenvedélybetegség családi betegség, amelyben minden családtag érintett a maga módján. Ezért fontosnak tartjuk azt, hogy a hozzátartozók is ismereteket szerezzenek a szenvedélybetegségről, és megkezdjék saját önismereti és felépülési munkájukat. A hozzátartozók számára is nyitott az egyéni konzultációs lehetőség, ezen kívül vasárnap esténként online csoporthoz is csatlakozhatnak. A sorstársakból álló, elfogadó és támogató közegben könnyebb és biztonságosabb kimondani azt, ami eddig kimondhatatlannak tűnt.

Ha szeretne egyéni konzultációra vagy hozzátartozói csoportra időpontot kérni, írjon nekünk az addiktologia@feluton.hu e-mail címre. Pár mondatban foglalja össze, miben kérné az intézmény segítségét. Rövid időn belül felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Szenvedélybetegek közösségi ellátása:

A szenvedélybetegek közösségi ellátásnak kiemelkedő jelentősége van a szenvedélybetegségek, így az alkohol- és egyéb kémiai vagy viselkedéses függőségek kezelésében.  A szolgáltatás önkéntesen vehető igénybe, térítésmentes, és az ellátott otthonában vagy lakókörnyezetében történik. Célja az önálló életvitel fenntartása és a meglévő képességek fejlesztése, illetve az életmódváltozás elindítása, segítése, és folyamatos nyomon követése.

A kliensek felkeresésekor kiemelt figyelmet fordítunk az egyén természetes segítő kapcsolataira és családi hátterére, melyeket a gondozási és segítő kapcsolat minden elemébe próbálunk beintegrálni. A segítői munka során különös hangsúlyt fektetünk az elveszített kapcsolatok helyreállítására és az új lehetőségek megtalálására, elősegítve a szenvedélybeteg és családja számára a saját sorsa irányítását, és a sikeres reintegrációját a társadalomba.

A függőség mentén kialakult kihívásokra személyre szabott támogatást nyújtunk az ellátás során a betegség minden fázisában az edukációtól, a relapszus prevención és krízishelyzetek kezelésén keresztül, az utánkövetésig. Igény – és szükség szerint pedig segítséget nyújtunk a szenvedélybetegnek a további egészségügyi, hivatalos, szociális és rehabilitációs szolgáltatások elérésében.

Közösségi ellátási formánk a főváros következő kerületeiben vehető igénybe: I., III., V., VIII., X., XIII.

Jelentkezését addiktologia@feluton.hu e-mail címre várjuk.

Ha Budapest I., III., V., VIII., X. vagy XIII. kerületében él, akkor otthonában is tudunk Önnek segítséget nyújtani. Elsősorban a józan életvitel kialakításában, szociális körülményeik javításában (pl. segély ügyintézés, okmányok kérvényezése, hivatalos ügyek intézése, stb.) tudjuk támogatni Önt.

Amennyiben érdeklődik valamely szolgáltatásunk iránt, kérjük a megadott telefonszámon vagy email címen vegye fel velünk a kapcsolatot. 

Elérhetőségeink:

1172 Budapest, Liget sor 26.
Tel: 06-1-258-68-78
Email: addiktologia@feluton.hu